fbpx

SKUTECZNIE #dostarczamżelazo

Ciągłe zmęczenie, bóle głowy, problemy z płodnością to NIE JEST TWOJA URODA. Książka dzięki której w końcu poczujesz się lepiej.

ebook żelazo

To pozycja dla Ciebie, jeśli:

– masz wrażenie, że odbijasz się od drzwi systemu opieki zdrowotnej,
– nie wiesz jakie badania zrobić i jak je zinterpretować
czujesz złość i bezsilność, bo jesteś ignorowana przez lekarzy
– nie rozumiesz swoich wyników, więc szukasz wsparcia w Internecie
– nie wiesz, jak długo brać suplementy
– nie możesz patrzeć na buraki, szpinak i wątróbkę
– zasypiasz nad komputerem, nie pracujesz efektywnie i tracisz przez to pieniądze
– ledwo wstajesz rano z łóżka, nie masz siły na zabawę z dzieckiem, bo bóle głowy i duszność odbierają Ci siły
– pomimo suplementacji nadal źle się czujesz
– masz częste i bolesne miesiączki z obfitym krwawieniem

Dlaczego warto ?

nie szukasz wszystkiego w Internecie - nie tracisz czasu i energii

wiesz, jakie badania zrobić- nie biegasz kilka razy do laboratorium

prosty język oparty na życiowych przykładach- bez trudnych sformułowań

stajesz się świadomym pacjentem, wiesz gdzie szukać pomocy

Opinie

Szalenie Tobie kibicuję! Twoja książka będzie hitem! Niech dociera do jak największej liczby odbiorców. Zdrowa i zbilansowanej dieta to klucz do zdrowia i braku niedoborów.

Poradnik Agnieszki na temat żelaza jest napisany w przystępny sposób. Zawiera rozsądne zalecenia, bez eliminacji produktów. W kompleksowy sposób mówi o diagnostyce, źródłach żelaza, problemach z jego niedoborem czy wchłanianiem. Wiedza ta jest oparta na nowych źródłach naukowych.

Czekam z niecierpliwością na tę książkę. Liczę że to pomoże mi poprawić moje żelazowe i ferrytynowe wyniki 🙂 

Nie mogę się doczekać tej książki. Naprawdę!Zainteresował mnie też Twój wpis o kawie. Muszę się sobie przyjrzeć, bo chyba coś robię niedobrze. Czuję, że otworzysz mi oczy

Agnieszka stawia pytania, jakie zadałby pacjent, a następnie w prosty i wyczerpujący sposób na nie odpowiada. 

DZIĘKUJĘ! Dawno się z niczego tak nie cieszyłam!

Pewnie ucieszę się równie mocno jak będzie premiera Twojej książki 😁

Dodatkowo mini podsumowania najważniejszych informacji pod rozdziałami pozwoli utrwalić wiedzę. Dużo informacji w jednym miejscu. Dla mnie super 😊

Z nieba mi spadłaś z tym ebookiem! Od 2 miesięcy leczę ciężką anemię i nie chcę tego robić tylko suplementami, ale też dietą. I dziecko moje ma lekką anemię, więc i dla niego się przyda. Bardzo czekam na ebook!

Myślę, że dużo dziewczyn może skorzystać z tego ebooka. Podobają mi się różne bardzo obrazowe porównania, które ułatwiają zrozumienie tematu. Bardzo fajny ebook, łatwo się go czytało i jest bardzo przejrzysty.

 Hej!
Świetny profil. Wszystko jest takie czytelne i przejrzyste. Czuję się mega zainspirowana. ❤️
Pozdrawiam!

Najbardziej podoba mi się chyba to że Pani profil jest inny od reszty. To podejście, skierowanie uwagi nie na białka tłuszcze i węglowodany czego jest pełno w internecie tylko właśnie na minerały np;wapń czy żelazo. 

Jestem pod wrażeniem jak pięknie to wszystko przygotowałaś. Swoją drogą dzięki za „złoty strzał”, skorzystałam z kodu i już zamówiłam Twoją książkę. Nie mogę się doczekać! 

Ile zyskasz?

godzin oszczędzonych na realizację marzeń i zabawy z dziećmi
ok.
mniej stresu i bezsilności
o %
odwagi do dbania o swoje zdrowie
%

Zobacz od środka

Wybierz Twój pakiet

Przepisy + dieta bogata w żelazo

89 69
 • baza ponad 40 przepisów
 • zawartość kcal, białka, tłuszczów, węglowodanów, żelaza i witaminy B12 przy każdym przepisie
 • dieta bogata w żelazo na 7 dni wraz z listą zakupów
 • Karty pracy, monitor poziomu żelaza, Webinar, checklisty
 • 12 rozdziałów z aktualną wiedzą o żelazie w prostym i przystepnym języku

Książka w formie ebooka + Bonusy

129 89
 • 12 rozdziałów z aktualną wiedzą w prostym i przystępnym języku
 • baza ponad 40 przepisów
 • zawartość kcal, białka, tłuszczów, węglowodanów, żelaza i witaminy B12 przy każdym przepisie
 • dieta bogata w żelazo na 7 dni wraz z listą zakupów
 • Monitor poziomu żelaza w PDF i w excelu
 • Pakiet 3 webinarów o wartości 130 zł
 • Karty pracy, checklisty

PAKIET: Książka + konsultacja dietetyczna

256 199
 • 12 rozdziałów z aktualną wiedzą w prostym i przystępnym języku
 • baza ponad 40 przepisów wraz z dietą bogatą w żelazo
 • Monitor poziomu żelaza w PDF i w excelu, checklisty, karty pracy
 • Pakiet 3 webinarów
 • indywidualna konultacja dietetyczna
Dostarczam żelazo ma w sobie wszystko, czego potrzeba aby tak naprawdę zrozumieć z czego wynika u nas problem z żelazem, jakie mechanizmy za tym stoją oraz jakie działania tak naprawdę warto podjąć, żeby wyrównać swój poziom żelaza i zapobiegać nawrotom problemów. A jest to niełatwe zadanie, ponieważ w obecnych czasach nie cierpimy na brak informacji – a na brak rzetelnych informacji na dany temat oraz tego jak je przełożyć na praktykę. Ten problem rozwiązuje właśnie książka Agi. Każde zagadnienie jest dokładnie omówione, oprawa graficzna jest przepiękna, a na końcu każdego rozdziału znajdziemy podsumowanie najważniejszych zagadnień, co jest ogromnym plusem. Mimo bardzo złożonego i trudnego tematu, Aga przekazuje wiedzę w bardzo przyjemny sposób i książkę czyta się po prostu lekko. Bardzo podoba mi się to, że Dostarczam żelazo przedstawia problemy z żelazem z różnych perspektyw – diet roślinnych, odchudzających, zaburzeń miesiączkowania oraz stosowanych leków – co jest bardzo ważne, bo umożliwia holistyczne podejście do problemu. Na problemy z żelazem wpływa bardzo dużo czynników i to naprawdę świetne, że Aga w książce omawia jak wziąć je wszystkie pod uwagę i przeprowadza niemalże za rękę od diagnostyki, poprzez mity związane z żelazem, po praktyczne działania dietetyczne, na których warto się skupić. Nie znam i nie potrafię wyobrazić sobie lepszego, bardziej rzetelnego i praktycznego źródła wiedzy dla osób, które mają problemy z żelazem lub są głodne wartościowej wiedzy na jego temat, niż książka Agi. Obowiązkowa lektura dla każdej osoby z problemem niedoboru żelaza, która chce sobie znacznie skrócić i uprzyjemnić drogę do zdrowia.
Kasia Kożuch
@wiecejnizdieta
Poradnik Agnieszki na temat żelaza jest napisany w przystępny sposób. Zawiera rozsądne zalecenia, bez eliminacji produktów. W kompleksowy sposób mówi o diagnostyce, źródłach żelaza, problemach z jego niedoborem czy wchłanianiem. Wiedza ta jest oparta na nowych źródłach naukowych. Agnieszka stawia pytania, jakie zadałby pacjent, a następnie w prosty i wyczerpujący sposób na nie odpowiada.
Ania Brandys
@mgr_anna_brandys
Myślę, że dużo dziewczyn może skorzystać z tego ebooka. Podobają mi się różne bardzo obrazowe porównania, które ułatwiają zrozumienie tematu. Bardzo fajny ebook, łatwo się go czytało i jest bardzo przejrzysty.
hiperinsulinka
Kasia Wójcik
@hiperinsulinka
„Dostarczam żelazo” to bardzo interesująca, oparta na rzetelnej wiedzy, pozycja dla osób, które zmagają lub zmagały się z niedoborem żelaza, wegan, wegetarian, a także każdego, kto jest zainteresowany zdrowym stylem życia. Struktura książki wraz z praktycznymi podsumowaniami ułatwia odszukanie potrzebnych wskazówek w ekspresowym tempie. Autorka podaje cenne informacje, jakie badania diagnostyczne warto wykonać, jak dbać o poziom żelaza w organizmie dzięki codziennej diecie. W książce zawarte są również niezwykle, moim zdaniem, przydatne rozdziały o tym, jak dbać o poziom żelaza w przypadku planowania ciąży oraz problemów jelitowych. Szczególnie spodobało mi się to, że sztukę łączenia ze sobą produktów spożywczych, aby zmaksymalizować wchłanianie żelaza Agnieszka przedstawiła w formie praktycznej tabeli, co bardzo ułatwia codzienne planowanie posiłków. Dzięki tym praktycznym wskazówkom i przystępnej formie, każdy dowie się z książki Agi jak w prosty i przyjemny sposób dbać o poziom żelaza na co dzień. Zachęcam do sięgnięcia po tę ciekawą i potrzebną pzycję.
Ada dietetyka dlla skory
Adrianna Dąbrowska
@dietetyka.dla.skory
Książka „SKUTECZNIE #dostarczamżelazo” to świetne, praktyczne podejście do tematyki żelaza. Wiem jak często jego niedobory się zdarzają, w szczególności wśród kobiet, oraz wiem jak wiele pytań i wątpliwości pojawia się w tym zakresie. Pozycja Agnieszki porusza szereg potrzebnych zagadnień i uważam, że będzie zdecydowanie pomocna dla osób, które borykają się z zaburzeniami gospodarki żelaza lub podejrzewają, że mogą się borykać. Choć wydawać by się mogło, że kwestia jednego składnika mineralnego to nic złożonego - żelazo mocno zaskakuje i istnieje naprawdę sporo aspektów, których warto być świadomym w praktyce (by skutecznie #dostarczaćżelazo) 🙂
Radek Smolnik
@dietetyka.opartanafaktach
Książka Agi "Dostarczam żelazo" to jest kompendium najważniejszej wiedzy o żelazie czy ferrytynie! Przede wszystkim książka jest napisana w bardzo prosty i zrozumiały sposób - wyciągniesz z niej wszystko, co musisz wiedzieć o gospodarce żelaza. Nie ma tutaj lania w wodę - sam konkret i to nie powielane mity, tylko potwierdzone naukowo treści. Moim zdaniem każda osoba, która zmaga się z niedoborem żelaza czy ferrytyny powinien mieć tą książkę - jeszcze takiej pozycji na rynku nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłam! 🙂 W mojej praktyce zawodowej wiem jak powszechny i ważny jest temat żelaza do odpowiedniego funkcjonowania organizmu - dlatego moim zdaniem każdy powinien mieć tą książkę! Polecam całą sobą!
Marzena Kawka
Marzena Kawka
@dietetyczna.kawka

STOP! Nie kupuj tego ebooka jeśli:

 • oczekujesz cudownej recepty, która zadziała w tydzień
 • chcesz schudnąć w magiczny sposób
 • oczekujesz magicznej tabletki, która w kilka dni podniesie Twój poziom hemoglobiny i ferrytyny
 • uważasz, że tylko hektolitry zakwasu z buraka i szpinak zawierają żelazo

Co znajdziesz w środku?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ skąd pomysł na książkę w niezbyt popularnym temacie?
→ jaka jest moja historia z żelazem i dlaczego napisałam tę książkę?
→ jak w ciągu życia zmienia się poziom żelaza?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ jakie badania dają rzeczywisty obraz na poziom żelaza w organizmie?
→ które badania są płatne, a które możesz wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego?
→ kto najlepiej zinterpretuje Twoje wyniki badań?
→ czy szukanie interpretacji wyników w Google czy na forach internetowych to dobry pomysł?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ jakie funkcje pełni żelazo oprócz transportu tlenu?
→ czy należy leczyć objawy czy wyniki badań pacjenta: scenka sytuacyjna z Basią i Kasią

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ ile żelaza masz w organizmie?
→ kiedy organizm wchłania więcej żelaza?
→ czy każdy wchłania takie same ilości żelaza?
→ jak interpretować normy na poziom żelaza we krwi?
→ czym różni się żelazo hemowe i niehemowe?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ co konkretnie pomoże Ci zwiększyć wchłanialność żelaza?
→ czy dieta bogata w żelazo to dieta eliminacyjna?
→ czy i kiedy możesz pić kawę, herbatę?
→ kto jeszcze kradnie Twoje żelazo?
→ co ma coca cola i wino do wchłaniania żelaza?
→ jakie sposoby kulinarne zwiększą wchłanianie żelaza?
→ czy możesz jeść soję?
→ jaki związek mają zaburzenia hormonalne z żelazem?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ jaka dieta jest idealna dla Ciebie?
→ czym grozi korzystanie z diet z Internetu?
→ jaka kaloryczność zapewnia pokrycie zapotrzebowania na żelazo?
→ jaki BONUS otrzymujesz razem z książką?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ czy o poziom żelaza trzeba dbać tylko gdy starasz się o dziecko lub jesteś w ciąży?
→ czy tabletki antykoncepcyjne rozwiązują problem obfitych miesiączek?
→ czy problemy z zajściem w ciążę mają coś wspólnego z żelazem?
→ dlaczego w ciąży potrzebujesz więcej żelaza?
→ kto szczególnie powinien dbać o poziom żelaza?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ jak odróżnić fakty i opinie o diecie roślinnej?
→ na czym się skupić jeśli stosujesz dietę roślinną?
→ jak zwiększyć wchłanianie żelaza niehemowego?
→ jakie są kluczowe elementy w dbaniu o prawidłowy poziom żelaza?

Jak jeść, aby poprawić wchłanienie składników odżywczych i uregulować wypróżnienia?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ czy tylko niedobór żelaza powoduje anemię?
→ jak sprawdzić poziom witaminy B12?
→ jakie są objawy niedoboru witaminy B12?
→ jakie leki obniżają poziom witaminy B12?
→ gdzie jest witamina B12?
→ kto powinien suplementować witaminę B12?

tego rozdziału dowiesz się:
→ co to są suplementy diety?
→ czy same suplementy rozwiążą problem z niedoborem żelaza?
→ kto decyduje o dawce i formie suplementu?
→ jakie zagrożenia niesie za sobą suplementacja żelazem?
→ w czym pomaga laktoferyna?
→ jakie są argumenty za i przeciw suplementacji?

Z tego rozdziału dowiesz się:
→ czy przyczyną anemii zawsze jest niedoborowa dieta?
→ gdzie w przewodzie pokarmowym może uciekać żelazo?
→ czy obfite miesiączki i PCOS mogą powodować anemię?
→ czemu choroba nowotworowa może powodować anemię?

Przepisy na śniadania, obiady, kolacje, koktajle, desery i sosy bogate w żelazo. Wersja tradycyjna i wegetariańska.

śniadania

 1. Granola gryczana z sosem wiśniowym
 2. Owsianka a’la sezamki
 3. Omlet z rukolą i łososiem wędzonym
 4. Wegański omlet czekoladowy 
 5. Pomarańczowe kanapki 
 6. Jaglanka z owocami i sosem sezamowym
 7. Krokodylki z pomarańczą
 8. Hummus paprykowy
  z chlebkiem tymiankowym

obiady

 1. Makaron z łososiem i ciecierzycą
 2. Kotlety brokułowe w sosie śliwkowym
 3. Polędwiczka orientalna
  z sezamem
 4. Żelazny bowl
 5. Gulasz z warzywami
  i polędwiczką
 6. Pieczeń rzymska z jajkiem i fasolką tymiankową
 7. Spaghetti z soczewicą i warzywami 
 8. Komosa ryżowa z burakiem, klopsikami teściowej i granatem

kolacje

 1. Curry z tofu i papryką
 2. Sałatka z jajkiem i brokułem w sosie bazyliowym
 3. Zupa paprykowa
  z pestkami dyni
 4. Pasztet z soczewicy ze śliwką
 5. Grzanki z szynką parmeńską, serem kozim i figami
 6. Chrzanowa pasta makrelowa
 7. Burger wegański z fasoli i cukinii z dressingiem ziołowym
 8. Tatar pomidorowy
 9. Sałatka z polędwiczką
  i sosem porzeczkowym

desery

 1. Budyń różowa pantera
 2. Brownie z ciecierzycy
  w sosie karmelowym
 3. Pieczone jabłkaz musem czekoladowym
 4. Żelazne kulki mocy 
 5. Budyń owsiano orzechowy
 6. Gofry buraczane z pistacjami
 7. Domowe batoniki orzechowe

Kto jest autorem książki SKUTECZNIE #dostarczamżelazo?

Agnieszka Cuch, dietetyczka. Twórczyni wyzwania #dostarczamżelazo, w którym wzięło udział prawie 50 osób. Borykała się z niskim poziomem hemoglobiny i ferrytyny. Dziś już wie, jak jeść, aby maksymalnie zwiększyć wchłanianie żelaza z diety. Wykładowca akademicki. Pracuje z pacjentkami z nadmierną masą ciała, z problemami z gospodarką żelaza, niedoczynnością tarczycy czy zaburzeniami hormonalnymi. Pokazuje jak jeść smacznie, prosto, szybko i bez marnowania jedzenia. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodzieży i seniorów. Prywatnie – mama dwójki dzieci: Jana i Anieli.

FAQ (Najczęstsze pytania)

Książka jest w formie elektronicznej w postaci ebooka. Format PDF.

Po zaksięgowaniu wpłaty dostęp jest wysyłany na adres email podany w czasie zamówienia.

Możliwe są 2 formy płatności: szybkie przelewy lub BLIK. Dostępna jest też forma tradycyjnego przelewu na konto bankowe. Jednak pamiętaj, że tradycyjny przelew trwa dłużej, więc książka dotrze do Ciebie później.

Książkę otrzymasz na Twój email, więc dostawa jest BEZPŁATNA.

Dostęp do ebooka jest dożywotni, 24h/7 dni na dobę.

Napisz na kontakt@agamineralna.pl, a ja pomogę Ci z Twoim dostępem do ebooka.

W napisanie tej książki włożyłam całą moją wiedzę i doświadczenie zawodowe. Jest on oparty na najnowszej wiedzy naukowej. Opiniowalli go doświadczeni dietetycy. Więc ręczę za niego rękami i nogami. Jednak jeśli uważasz, że w niczym Ci on nie pomoże napisz do mnie na kontakt@agaminerlna.pl. Odeślę Ci ankietę i poproszę o odesłanie kart pracy (jako dowód zapoznania się z książką). Zwrócę Ci pieniądze.

TAK, jest taka możliwość. Wyślij mi email z danymi do faktury na kontakt@agamineralna.pl, a ja odeślę Ci fakturę.

Pewnie, w Google znajdziesz multum porad o tym jak leczyć anemię. Jednak 90% z nich ogranicza się do zalecenia jedzenia szpinaku, buraków i wątróbki. Czy masz tyle czasu, aby tracić go na poszukiwania wątpliwej jakości diet interentowych? Jaką masz pewność kto pisał zalecenia w Google? Zaufaj wiedzy i doświadczeniu. Dzięki tej książce zaoszczedzisz czas i masz pewność, że porady w niej zawarte działają!

Pytania lub problemy techniczne? Napisz do mnie